Wiara w siebie

Cześć z tej strony Bartek i witam Cię serdecznie w moim podcaście Budzenie się do życia.

Jak już pewnie wiesz, że chodzi mi o uwierzenie w siebie, uwierzenie, że masz coś wartościowego do zaoferowania, uwierzenie, że Twoje marzenia są godne i w zasięgu ręki.

Tak wiele z naszego postrzegania siebie zależy od tego, jak mówimy do siebie – to ten mały głos z tyłu głowy. Jeśli mówisz do siebie dołując się, możesz mieć pewność, że poczujesz się przygnębienie, ale jeśli będziesz mówić do siebie motywująco i z uznaniem, poczujesz się pewność siebie.

A najlepsze jest to, że ten mały głos z tyłu umysłu można wytrenować, więc dzisiaj przeprowadzimy bardzo prostą medytację, specjalnie zaplanowaną, aby zachęcić do tego rodzaju mówienia.

Zaczynamy.

Jeśli dołączasz do nas z łóżka, weź głęboki oddech i podczas wydechu przewróć się na bok i wstań. To fantastyczny czas na rozpoczęcie fantastycznego dnia. A zanim usiądziemy do naszej medytacji, zróbmy naprawdę szybkie rozciąganie.

Więc wstań i wyciągnij ręce jak najwyżej do nieba. Sięgnij całkowicie poza ramiona, a następnie na wydechu złóż się do przodu w pasie i po prostu pozwól, aby wszystko zwisało w kierunku ziemi, ładnie i łatwo. W porządku, teraz powoli zacznij wracać z powrotem do pozycji stojącej, a kiedy tam dotrzesz, przekręć ramiona w górę i w dół. W porządku, śmiało znajdź sobie wygodną przestrzeń, która może być w dowolnym miejscu, po prostu nie bądź w łóżku.

Dzisiaj zrobimy coś naprawdę prostego i stawiamy sobie cel aby ten mały głos w twojej głowie, aby był bardziej wspierający i zachęcający. Powtórzymy w myślach „Mogę, zrobię” „Mogę, zrobię” i powtarzając to w kółko, pozytywna wiara we własne możliwości i własną wartość zakorzeni się w twoim umyśle. Siedzisz w wygodnym miejscu i teraz weź głęboki wdech i podczas wydechu zamknijmy oczy, weź kolejny głęboki wdech, zbierając wszelkie napięcia lub myśli, a następnie na wydechu po prostu puść to wszystko.

Możesz teraz oddychać we własnym tempie, pozwolić sobie na relaks, zmiękczyć twarz i ramiona

opuść się i po prostu podążaj za tym wznoszeniem i opadaniem swojego naturalnego oddechu przez chwilę, podczas gdy się zaaklimatyzujemy. W porządku, teraz, gdy już się zadomowiłeś, zacznij mentalnie powtarzać mantę „Mogę, zrobię” podczas wdechu pomyśl „Mogę” i podczas wydechu pomyśl „będę”, „mogę, zrobię” i po prostu pozostań przy swoim własnym naturalnym oddechu, powtarzając tę ​​mantrę.

60 sek PRZERWA

W pewnym momencie twój umysł może zacząć myśleć o czymś innym i to jest całkowicie w porządku – taki jest nasz umysł, jest to całkowicie normalne i oczekiwane. Kiedy zauważysz, po prostu wróć do „Mogę, zrobię”

60 sek PRZERWA

Okej, pobędziemy tutaj jeszcze przez około minutę, więc po prostu trzymaj się tej mantry, wracając do niej, gdy tylko się rozproszysz: „Mogę, zrobię”

45 sek – PRZERWA

OK, teraz możesz puścić i powoli zacząć wracać, zauważając krzesło pod sobą lub jakiekolwiek dźwięki, które możesz usłyszeć. Możesz poruszać palcami u rąk i nóg, a następnie wziąć głęboki wdech, a podczas wydechu otworzyć oczy i po prostu zebrać się w sobie.

Zachęcam więc do powrotu i powtórzenia tej medytacji jeszcze kilka razy w najbliższym tygodniu, ponieważ powtórzenie tego pozytywnego nastawienia jest kluczowe, aby zakorzenić się w twoim sposobie myślenia.

Ten mały głosik z tyłu głowy jest karmiony różnymi rzeczami, wszystkim, co słyszysz, twoimi rodzicami i twoim wychowaniem, przyjaciółmi, treściami, które konsumujesz, a nawet komentarzami, które czytasz na Instagramie czy FB i chociaż ważne jest, aby nadal słyszeć negatywne opinie na swój temat, to nie chcemy karmić się naszym własnym nastawieniem, naszą własną percepcją. Tak, wszyscy mamy wady i wszyscy popełniamy błędy, ale to nie znaczy, żeby nie wierzyć w siebie, swoje możliwości i własny potencjał do zmiany i poprawy swojego życia. Upewnij się więc, że karmisz ten głos wspierającymi pomysłami, ponieważ zasługujesz na miłość i wsparcie, zwłaszcza od siebie.

Dziękuję Wam bardzo za dołączenie do mnie tutaj. Jeśli lubisz „Budzimy się do życia” i chcesz wiedzieć, jak wesprzeć mój podcast, najłatwiej to zrobić, dzieląc się nim z przyjaciółmi i rodziną lub w mediach społecznościowych udostępniając post z podcastem.

Każdy zasługuje na wspaniały dzień, więc jeśli znasz kogoś, komu spodoba się ten program, zachęcam Cię do podzielenia się nim. Najlepszym sposobem na wsparcie programu na ten moment jest udostępnianie i komentowanie. Odezwę się niedługo i do tego czasu mam nadzieję, że spędzisz cudowny dzień

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep | Polityka prywatności | Polityka zwrotów i reklamacji | Regulamin konta | Regulamin newslettera | Regulamin sklepu | Kontakt

© 2022 Medycyny Życia

Patronat medialny   

Scroll to Top
Przewiń do góry