Nie możesz zmienić innych tylko siebie

Cześć z tej strony Bartek i witam Cię w podcaście Budzimy się do życia. Bardzo się cieszę że jesteś tutaj ze mną. Przyjaciele, spójrzmy prawdzie w oczy, większość naszych życiowych problemów pochodzi od innych osób. Może być to źródłem prawdziwej frustracji. Z pewnością sam nie jestem na to odporny. Często czuję się poruszony działaniami i słowami innych. Ale nasza frustracja nie może zostać rozwiązana przez drugą osobę. Nie mamy nad nimi kontroli, nie możemy ich zmienić. Dzisiaj będziemy pracować nad zmianą siebie, aby nasze problemy z innymi nie wywoływały w nas złości, nie były denerwujące i nie powstrzymywały nas. Teraz przed nami piękny dzień, nie traćmy kolejnej chwili. Gdziekolwiek się teraz znajdziesz, po prostu weź duży wdech, zatrzymaj go na górze, a następnie wydychaj, niech wszystko pójdzie dobrze i łatwo. Jeśli chcesz się rozciągnąć lub poruszyć, aby móc się wybudzić, bądź moim gościem, a później zrobimy kilka rozciągnięć, więc możesz też po prostu cieszyć się tą ostatnią chwilą ciszy i spokoju. Zaczniemy od ćwiczenia puszczania i użyjemy oddechu, aby w tym pomóc. Podczas wdechu przypomnisz sobie coś, co ktoś zrobił, co ci przeszkadzało. A na wydechu po prostu go zdmuchniesz, pozwolisz odpłynąć z wiatrem, którego nie musisz dźwigać, to nie jest twój ciężar do zniesienia, więc do dzieła.

Weź wdech, lekki i powolny, myśląc o przykładzie, kiedy ktoś cię sfrustrował, a potem wydychaj i wysyłaj tę frustrację daleko daleko, naprawdę wyobraź sobie uwolnienie jej, wydmuchanie na wiatr,

ponownie wdech, zbierając tę ​​frustrację w płucach, a potem wydychaj, wyrzucając go na dobre.

Jeszcze dwa razy, pomyśl o czymś nowym tym razem, wdech, zbierając tę ​​negatywność, a wydech wysyła ją w dal. Po raz ostatni weź wdech, zbierając pozostałe fragmenty frustracji, a następnie wypuść je na wydech, puść i po prostu pożegnaj się. Nie musisz dłużej utrzymywać tej frustracji ani sekundy dłużej.

Moi Drodzy, kłopoty, które powodują inni, nie należy do was, nawet jeśli mają na was wpływ. Nie wybrałeś przyjęcia tego ciężaru i nie możesz go kontrolować. Więc z pewnością nie zasługuje na twój czas i wysiłek. Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to zaakceptować, że tak będzie, bez względu na to, czy spróbujesz coś z tym zrobić, czy nie. Lepiej ćwiczmy odpuszczanie rzeczy, których nie możemy kontrolować, i zamiast tego skupiamy się z powrotem na sobie. I nasze własne dążenia, które możemy kontrolować. Nie jesteśmy odpowiedzialni za innych, ale jesteśmy odpowiedzialni za swoje własne skupienie, więc dziś poświęćmy nasz czas i energię na zarządzanie tym. Myślę, że będziemy wówczas szczęśliwsi, bardziej produktywni i swobodniejsi. Zaczyna się cudowny dzień, nie marnujmy ani chwili. Więc weź głęboki wdech i wstań. Teraz, gdy wszyscy stoimy, obudźmy ciało. Zaczniemy od naszego zwykłego rozciągania, a następnie dodamy trochę więcej na końcu, więc wdychaj i sięgaj rękami aż do nieba, sięgaj tak daleko, jak to możliwe. A potem na wydechu złóż się do przodu w pasie, niech wszystko zwisa do ziemi ładnie i łatwo. Zegnij lekko kolana, które pomagą rozluźnić dolną część pleców i możesz kołysać się na boki, możesz poruszać ramionami, robić to, co jest dla ciebie najlepsze. Eksperymentuj z tym, co to jest.

Teraz powoli wróć z powrotem do pozycji stojącej, kręg po kręgu. A kiedy już tam dotrzesz, wyciągnij ręce z powrotem do nieba, ponownie sięgając tak daleko, jak to tylko możliwe, ale teraz pozwól swojej prawej ręce opaść obok ciebie, wyciągając lewą rękę w górę i w kółko, aby uzyskać przyjemny odcinek na lewa strona ciała. Podczas wykonywania tej czynności oddychaj dalej, a przy następnym wydechu wróć do centrum, opuść lewą rękę. Zrób kolejny wdech, sięgnij do nieba obiema rękami, a następnie tym razem opuść lewą rękę i wyciągnij w górę prawą, aby poczuć przyjemne rozciągnięcie prawej strony. Pamiętaj, aby oddychać, a przy następnym wydechu wróć do centrum, pozwól obu ramionom rozluźnić się po bokach, cudownie. Teraz nadszedł czas, abyśmy usiedli i mieli kilka minut medytacji, więc znajdź wygodne miejsce. Dzisiaj poświęcimy czas na odprężenie umysłu. Zrobiliśmy już trochę uważności, ćwicząc odpuszczanie naszych frustracji spowodowanych przez innych. Mam nadzieję, że już masz wygodne miejsce, które może być wszędzie. I upewnij się, że siedzisz przyjemnie i pozwól sobie na relaks, spróbuj uwolnić wszelkie napięcie, które trzymasz, szczególnie w tych problematycznych miejscach, szyi, ramionach, dłoniach, twarzy, szczęce. Weź głęboki wdech,

a następnie zamknij oczy na wydechu.

Więc zacznij się uspokajać, skanuj swoje ciało w poszukiwaniu jakiegokolwiek napięcia i po prostu uwolnij to napięcie, wdychaj je, a następnie wydychaj, próbując pozwolić mu się rozluźnić.

Kiedy już poczujesz się dobrze i wygodnie, skup swoją uwagę z powrotem na oddechu i po prostu skup się na nim. Czując unoszenie się i opadanie, nie ma potrzeby używania żadnej siły z oddechem, a przede wszystkim chcemy po prostu skupić się na tym, by był bez wysiłku i gładki.

A kiedy będziesz podążać za tym oddechem, powoli zacznie cię on wciągać coraz głębiej.

30sek

Więc zadomowiliśmy się i możesz po prostu tu posiedzieć. Pozwól umysłowi zastanowić się i po prostu obserwuj swoje myśli, gdy przemijają, jeśli złapiesz się na czymś negatywnym, w porządku, nie pozwól, aby cię to frustrowało, uznaj źródło tej negatywności i podziękuj za to. Podziękuj za możliwość ćwiczenia odpuszczania, za szansę na poprawę siebie.

Weź wdech, zbierz te negatywne myśli,

a następnie wydychaj je, wracając do oddechu.

30sek

W porządku, będziemy tu jeszcze przez chwilę, trzymaj się tego, świetnie sobie radzisz.

30sek

Powoli zacznij wracać do pokoju. Zwróć uwagę na swoje siedzenie pod tobą, zwróć uwagę na powietrze w pokoju lub jakiekolwiek dźwięki dochodzące z otoczenia. Weź duży wdech, wypełniając płuca do końca, a na wydechu powoli otwórz oczy. Pamiętajcie, że jeśli ktoś dzisiaj zrobi wam coś, co zajdzie Wam za skórę, możecie poświęcić chwilę dla siebie i wykonać ten mały rytuał oddychania, wdech, zbierając tę ​​frustrację, naprawdę ją odczuwając, a następnie wydychając i uwalniając ją, przypomnijcie sobie, że to nie jest twój ciężar, że nie jest pod twoją kontrolą, a zamiast tego wybierz skupienie się na tym, co możesz kontrolować, czyli na tobie, twoich reakcjach i skupieniu. Nie możemy zmienić innych ludzi, jeśli kiedykolwiek próbowałeś zmienić kogoś innego, prawdopodobnie możesz zaświadczyć, tak jak ja, że ​​zwykle nie działa to dobrze ani dla ciebie, ani dla nich. Wszystko, co możemy kontrolować na tym świecie, to siebie samych – nasz umysł. Wszystko, co możemy zmienić, to samych siebie. Jak więc działać w świecie, w którym inni ciągle na nas wpadają, w przenośni i dosłownie, powodując nam problemy i frustracje. Cóż, najłatwiejszym i być może jedynym rozwiązaniem jest poprawienie się w odpuszczaniu. Aby poprawić nasze własne zdolności, pozwolić, by słowa i czyny innych zmywały się z nas. Dosłownie, ćwicząc tę ​​umiejętność odpędzania hejterów, inni ludzie będą robić to, co chcą, będą wierzyć w to, w co będą wierzyć, niezależnie od tego, kim jesteś lub cokolwiek powiesz lub zrobisz. Ten świat jest zatłoczony na wszystkie możliwe sposoby, będziemy się ze sobą zderzać, niezależnie od tego, czy jest to celowe, czy nie. Więc kiedy tak się dzieje, pamiętaj, że nie możesz tego zmienić, kim jest ta osoba, dokąd zmierza, co robi lub na czym jej zależy, możesz zmienić tylko siebie. Możesz zmienić się z kogoś, kto pozwala światu zewnętrznemu im przeszkadzać, na kogoś, kto tego nie robi. Szczęście i tak jest w środku, twoje życie jest zbyt cenne, by przejmował je ktoś inny. Więc jeśli masz dziś dość kogoś, po prostu weź głęboki oddech, zbierz całą tę frustrację i wypuść ją na wiatr, a następnie skup się na tym, co możesz kontrolować, co możesz zmienić i co się liczy większość, ty. W porządku, to wszystko, co przygotowałem na dziś, wielkie dzięki, a jeśli podoba Ci się ten program, rozważ pozostawienie pisemnej recenzji i komentarza na Instagramie oraz oczywiście subskrypcji na Youtube. To naprawdę szybkie i bardzo łatwe, ale bardzo pomaga w rozprzestrzenianiu się Budzimy się do Życia. Cześć.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep | Polityka prywatności | Polityka zwrotów i reklamacji | Regulamin konta | Regulamin newslettera | Regulamin sklepu | Kontakt

© 2022 Medycyny Życia

Patronat medialny   

Scroll to Top
Przewiń do góry