Usuwanie blokad

Cześć z tej strony Bartek i witam Cię w podcaście Budzenie się do życia.

Mam nadzieję, że masz się dobrze. Ja jestem nasycony przyrodą, jest jesień – rośliny i liście zmieniają kolory i to wszystko jest niesamowite i cenne. Przyroda jest w stałym cyklu przemiany i zmiany i zachęca nas do tego samego w każdej chwili.

Zaczynamy.

Jeśli jesteś jeszcze w łóżku, otwórz oczy, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś – weźmy razem duży wdech – zrób wdech, przytrzymaj go u góry, a następnie zrób wydech.

Dzisiaj zróbmy odcinek w łóżku, a jeśli już wstałeś / wstałaś z łóżka, to w porządku, możesz też dołączyć.

W tym odcinku będziemy leżeć na plecach, czy to w łóżku, czy gdzieś indziej, to nie ma znaczenia. Zacznij od zgięcia kolan i zbliżenia ich do klatki piersiowej. Owiń ręce wokół zgiętych nóg i delikatnie ściśnij. Teraz zwolnij ręce i pozwól nogom opaść na lewą stronę, mogą przejść do końca, a może nie, po prostu rób to, co jest dla ciebie wygodne, ale staraj się trzymać ramiona na ziemi, aby uzyskać miły i łatwy skręt kręgosłupa.

Doszliśmy do kolejnego dnia, zupełnie nowej okazji, aby jak najlepiej wykorzystać nasze życie, cokolwiek wydarzyło się wczoraj, zostawmy to wczoraj i cokolwiek może nadejść jutro lub w przyszłym tygodniu, zostawmy to przyszłości.

Dzisiaj jest dzień, w którym można się cieszyć samemu i za to należy być wdzięcznym. W porządku, teraz przenieś swoje kolana do środka i po prostu zresetuj się na sekundę w tym miejscu, a potem, pozwól im spaść na prawo, robiąc teraz ten sam skręt kręgosłupa po drugiej stronie. I pamiętaj, aby trzymać ramiona prosto na ziemi i oddychać, co naprawdę pomoże zmaksymalizować rozciąganie.

Teraz, cokolwiek masz zrobienia, niezależnie od tego, czy jest to dużo, czy mało, prawdopodobnie będziesz mieć przeszkody i blokady na drodze przez cały czas życia i na różne sposoby. A to może być frustrujące, ponieważ uniemożliwia nam robienie rzeczy zgodnie z planem. Może zostaniesz odciągnięty od zwykłych zadań i obowiązków, ponieważ masz wobec czegoś lub kogoś zobowiązanie i przez to pozostajesz w tyle. Być może nie czujesz się dobrze, ale niezależnie od tego, jakie masz dzisiaj przeszkody, spróbuj zaakceptować je takimi, jakimi są, tymczasowymi przeszkodami, które jesteś w stanie pokonać. Myślę, że dobrze jest znaleźć coś, za co można być wdzięcznym w tego rodzaju przeszkodach, ponieważ pomaga to rozwiać tę frustrację, więc dlaczego nie spróbować dzisiaj? Zobacz, czy pomoże Ci to skuteczniej radzić sobie z niepowodzeniami.

Teraz nadszedł czas, aby rozpocząć ten wspaniały dzień, więc przywróć kolana z powrotem do środka i zresetuj się, ponownie mocno ściskając klatkę piersiową. Świetnie, teraz możesz wypuścić je z powrotem długo i płasko i weźmy głęboki wdech, a podczas wydechu przewróć się na łóżku i udaj się do wstania. W porządku, teraz, gdy stoisz, zróbmy jeszcze jeden szybki odcinek, aby pomóc obudzić ciało i trochę je rozluźnić. Weź więc głęboki wdech i wyciągnij obie ręce do nieba, sięgając aż do ramion. A potem na wydechu złóż się do przodu w pasie i po prostu powoli opuść głowę i ramiona w kierunku ziemi, możesz pozwolić, aby wszystko zwisało, rozluźnij szyję i ramiona i uważam, że dobrze jest delikatnie zgiąć kolano.

Pobądź tak chwilkę nieruchomo i powoli przejdziemy do dzisiejszej medytacji. Będzie dość prosta bo będzie to tylko kilka minut spokoju, aby pomóc twojemu umysłowi odprężyć się, zanim rozpoczniesz wszystkie wspaniałe rzeczy, które zamierzasz dzisiaj zrobić.

Te chwile dla siebie są naprawdę bardzo ważne – wpleciemy      również krótką wdzięczność, która ma pomóc ci uporać się z przeszkodami, które mogą pojawić się w ciągu dnia. Mam nadzieję, że masz już wygodne siedzenie i chcesz siedzieć prosto, ale staraj się nie być w napięciu i rozluźnij ramiona, oprzyj dłoń delikatnie na nogach, weź głęboki wdech, a wydychając zamknij oczy – teraz w tych pierwszych sekundach z zamkniętymi oczami, sprawdź swoje ciało, upewnij się, że jest Ci wygodnie, pozwól swojej twarzy zmiękczyć, rozluźnij szczękę i weźmy razem jeszcze jeden głęboki oddech, więc weź wdech, przytrzymaj krótko u góry, a następnie zrób wydech. A teraz możesz oddychać we własnym, naturalnym tempie. Nic specjalnego nie musisz z tym robić – najważniejsze jest to płynne i bez wysiłku, więc podążaj za tym oddechem stopniowo, pozwalając mu stawać się coraz bardziej płynnym, a gdy to zrobisz, zaczniesz oddychać głębiej i głębiej.

Dobra, teraz, kiedy już się zadomowiłeś, pomyśl o przeszkodzie, która może pojawić się podczas dzisiejszego dnia i nie musi to być skomplikowane, może być tak proste, jak korek uliczny w drodze lub brak wolnego miejsca parkingowego. Jakakolwiek byłaby ta przeszkoda, znajdź przynajmniej jeden powód, dla którego możesz być za nią wdzięczny. Może oznacza to, że będziesz jechać malowniczą trasą, aby ominąć ruch uliczny, lub zaparkujesz w innym miejscu niż zwykle a dzięki temu poznasz kogoś interesującego kto zaparkował obok Ciebie. W każdej sytuacji zawsze jest coś, za co można być wdzięcznym, więc spróbuj znaleźć to w tej prawdopodobnej przeszkodzie w twoim dniu już teraz. Kiedy już znajdziesz powód do wdzięczności, wyślij ciche podziękowanie tej przeszkodzie za dobro, które ci dostarcza.

Teraz możesz pozwolić temu odejść i po prostu sprowadzić się z powrotem do oddechu i pozwolić umysłowi po prostu kontynuować odpoczynek oddychając. Wdech i wydech, wdech i wydech.

Teraz powoli zacznij wracać do pokoju i z powrotem do swojego ciała – możesz zauważyć wszelkie dźwięki wokół ciebie, lekko poruszyć palcami u rąk i nóg, a następnie wziąć głęboki wdech, a kiedy wydychasz, otwórz oczy i poświęć chwilę na zebranie się i wyjście z tego.

Zawsze można znaleźć coś dobrego we wszystkim, czasami może to być trochę naciągane, ale obiecuję, że tak jest. Umiejętność znalezienia dobra w jakiejkolwiek rzeczy nie jest wrodzonym talentem, który nabywamy od urodzenia, a inni nie, jest to umiejętność. I jak wszystkie umiejętności, wymaga uwagi i praktyki, aby być lepszym w tym, więc miejmy nadzieję, że szybka medytacja skłoni twój umysł do dostrzeżenia dobra we wszystkim, co wydarzy się dzisiaj.

Powoli zmierzamy do końca. W tej ostatniej części programu oferuję trochę motywacji, aby pomóc Ci podekscytować się nadchodzącym dniem. Przeszkody, z którymi wszyscy mierzymy się każdego dnia, są nieuniknione, mogą być frustrujące, ale kiedy naprawdę się nad tym zastanowisz to większość naszych największych osiągnięć, pomysłów i decyzji wynika częściowo z przeszkód. Kiedy twoja droga na przód jest zablokowana, jesteś zmuszony do kreatywnego myślenia nieszablonowego i często oznacza to, że masz szansę przetrzeć nowy szlak naprzód.

Przeszkoda jest przeszkodą tylko dlatego, że tak ją postrzegamy. Możesz postrzegać przeszkodę jako przeszkodę lub postrzegać ją jako coś, co zachęca do przyjęcia nowego podejścia i to ta perspektywa jest znacznie bardziej pozytywna i produktywna niż pierwsza.

Jestem pewien, że słyszeliście powiedzenie, kiedy jedne drzwi się zamykają, to drugie się otwierają i o to w tym wszystkim chodzi, ale zaryzykuję stwierdzenie, że kiedy jedne drzwi się zamykają, otwiera się kolejnych dziesięć. Musisz tylko otworzyć oczy na możliwości, aby przechodząc przez dzisiejszy dzień, nie obawiać się przeszkód, które mogą się pojawić. Po prostu spróbuj zaakceptować je takimi, jakie naprawdę są, czasową przeszkodę, możesz postrzegać je jako przeszkodę spowalniającą Cię i denerwującą lub postrzegać ją jako szansę – szansę spróbowania czegoś nowego, zobaczenia czegoś innego.

Cóż, to wszystko, co mam dla Was na dzisiaj. Bardzo dziękuję za przybycie do mnie dziś rano. Naprawdę mam nadzieję, że Ci się podobało i że czujesz się pełen energii i gotowy na fantastyczny dzień. Zapraszam na kolejny podcast oraz do moje konto na FB oraz Insta  Budzimy się do życia

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep | Polityka prywatności | Polityka zwrotów i reklamacji | Regulamin konta | Regulamin newslettera | Regulamin sklepu | Kontakt

© 2022 Medycyny Życia

Patronat medialny   

Scroll to Top
Przewiń do góry