Wdzięczność

Wdzięczność

Hej z tej strony Bartek Stefański i witam Cię w podcaście Budzimy się do życia. Jeśli chcesz odnaleźć swoją drogę w życiu oraz podążać za swoim sercem to jest to miejsce właśnie dla Ciebie

Wdzięczność to fantastyczna praktyka. Nie tylko czyni nas szczęśliwszymi i bardziej zadowolonymi z życia, ale z wdzięcznością wiąże się wiele korzyści zdrowotnych. Lepszy sen, zmniejszone objawy bólu fizycznego i zmęczenia, niższy poziom stanu zapalnego i niższe ciśnienie krwi, to tylko kilka zdrowotny. Więc w tym odcinku chcę zaproponować szybką, codzienną medytację, która napełni cię wdzięcznością. Możesz do tego wracać od czasu do czasu i zawsze znaleźć coś nowego do docenienia. Więc przejdźmy od razu. Weź duży wdech, zatrzymaj go na chwilę u góry, a następnie zrób wydech. A teraz znajdź teraz wygodne miejsce. Dzisiejsza medytacja będzie prosta, zaproponuję kilka ogólnych tematów, pomysłów, za które wszyscy możemy znaleźć coś do docenienia. Kiedy wrócisz do tego podcastu i ponownie go posłuchasz, zachęcam do znalezienia za każdym razem przynajmniej jednej nowej rzeczy. Mam nadzieję, że już siedzisz na wygodnym miejscu i upewnij się, że siedzisz prosto, ale staraj się nie trzymać żadnego napięcia, rozluźnij ramiona, oprzyj dłonie miękko na kolanach lub na udach, i weźmy duży wdech, wypełniając całą drogę do brzucha, a podczas wydechu po prostu zamknij oczy. Kiedy już się zaaklimatyzujesz, najpierw upewnij się, że czujesz się komfortowo. Niech wszystko zmięknie, ponownie upewniając się, że jesteś miły i wspierany, pozwól swojej twarzy się zrelaksować i opuść ramiona. Weźmy razem jeszcze jeden duży wdech, wdech i wydech. Możesz teraz oddychać we własnym tempie, co jest dla ciebie najbardziej wygodne i naturalne, i po prostu podążaj za wznoszeniem i opadaniem oddechu przez chwilę, podczas gdy my się uspokajamy.

Dobrze, zacznijmy od przypomnienia sobie osoby, która pozytywnie ukształtowała Twoje życie, może to przyjaciel, członek rodziny lub mentor. A konkretnie pamiętaj, że kiedyś ta osoba uczyniła twoje życie lepszym. To może być coś wielkiego, ale nie musi tak być. Może to być prosty gest, a nawet coś, czego wtedy nawet w pełni nie doceniałaś/eś. Zauważ, jak ta osoba poprawiła twoje życie i wyślij jej ciche podziękowanie. Nie musieli wnosić pozytywów do twojego życia, ale tak było i jest to coś, za co naprawdę należy być wdzięcznym. Teraz pozwól temu obrazowi odejść, a zamiast niego pomyśl o posiłku, jakimś jedzeniu, które odżywiło twoje ciało i duszę. Taki, który naprawdę utkwi w Twojej pamięci. Może pochodzi z ulubionej restauracji lub posiłku, który przygotował ktoś, kiedy dorastałaś/eś. Zapamiętaj jego smak w ustach. Zwróć uwagę na wszystko, co kojarzysz z tym posiłkiem, gdzie byłaś/eś, ludzi, którzy byli z tobą, rozmowy, które mogłeś przeprowadzić, całą energię i zasoby, które świat włożył dla ciebie w ten posiłek, aby cię odżywić. Wróć myślami do początku, do momentu, kiedy jedzenie dopiero rosło, i podążaj za nim aż do przygotowania i zjedzenia. Wszystko to zostało zrobione dla ciebie, aby utrzymać cię przy życiu, abyś mógł/a żyć i cieszyć się kolejnym dniem. Więc wyślij ciche podziękowanie wszystkim i wszystkim zaangażowanym w dostarczenie Ci tego posiłku. Nie musieli tracić czasu i energii na karmienie cię, ale zrobili to i jest to coś, za co należy być wdzięcznym. Teraz pozwól temu obrazowi odejść i zamiast tego przywołaj na myśl aspirację, cel, marzenie, które chcesz spełnić w życiu. Zobacz, jak przeżywasz to, ciesząc się wszystkimi ekscytacjami i spełnieniem, które się z tym wiążą. Zobacz wszystkie osoby, które wezmą udział w tej drodze, te, które Ci pomogą, te, które Cię nauczą, te, które Cię zmotywują i te, które będą Cię celebrować. Wyślij ciche podziękowania temu marzeniu za to, że dał ci powód do pełnego życia, za to, że dał ci coś, za czym mógłbyś gonić, za to, że dał ci coś, czemu możesz sprostać. A potem wyślij ciche podziękowania wszystkim tym, którzy biorą lub wezmą udział w Twojej podróży. W porządku, teraz po prostu wróć na chwilę do oddechu. Weź głęboki wdech, wypełniając się powietrzem aż do końca, a następnie wydychaj przyjemnie i powoli. Świat stworzył to powietrze, abyś mógł/a oddychać, chce, abyś żył/a, chce, abyś miał energię do robienia wszystkiego, o czym marzysz. Pamiętaj, że ten świat pracuje dla ciebie, a nie przeciwko tobie. Więc weź kolejny duży oddech na własną rękę, ciesząc się tym darem życia, darem, którego doświadczasz właśnie teraz. A teraz powoli zacznij wracać do ciała, poczuj swoje siedzenie pod sobą i stopy na podłodze, może ręce na kolanach. Możesz lekko poruszyć palcami u rąk i nóg, aby zacząć budzić ciało z powrotem. Weź duży wdech, a podczas wydechu otwórz oczy i poświęć chwilę na zebranie się i zebranie.

Przyjaciele, mamy szczęście, że teraz żyjemy. Nasze dzisiejsze życie jest przeciętnie łatwiejsze niż wszystkich ludzi, którzy byli przed nami. Wiem, że czasami może tak nie być, ale generalnie to prawda. Otrzymałaś/eś dar życia, ale nie tylko. Otrzymałaś/eś dar życia w czasach, w których wszyscy możemy realizować swoje marzenia. Nie tak dawno temu nasi przodkowie spędzali cały swój czas na zbieraniu pożywienia, którego potrzebowali na ten dzień. Ciężko pracowali przez cały dzień, każdego dnia, z bardzo małym marginesem błędu, aby uczynić życie lepszym dla następnego pokolenia. Chcieli dla nas tej okazji. Łatwość, z jaką żyjemy dzisiaj, jest darem tych, którzy byli przed nami. Nie należy tego lekceważyć, ponieważ spędzili całe swoje życie, ciężko pracując, abyśmy mogli cieszyć się godzinami trochę więcej niż oni, abyśmy mogli realizować swoje marzenia nieco dalej niż oni. To, moi przyjaciele, jest naszym największym darem, dlatego naszym obowiązkiem jest upewnienie się, że go nie zmarnujemy. Więc bądź wdzięczny i idź, żyj, jak najlepiej wykorzystaj ten dzień. Cóż, to wszystko, co mam dla ciebie w tym odcinku. Naprawdę doceniam to, że dołączyłaś i dołączyłeś do mnie i za tę odrobinę wdzięczności. Mam nadzieję, że czujesz się podekscytowana i podekscytowany.

To wszystko na dziś, bardzo dziękuję za obecność i dziękuję wszystkim, którzy ostatnio wysłali mi wiadomość. Bardzo lubię słuchać Was wszystkich, a wasze wiadomości są naprawdę pokrzepiające. Pamiętaj więc, że zawsze możesz skontaktować się ze mną ze swoimi przemyśleniami, podziękowaniami lub prośbami o odcinki i możesz to zrobić za pośrednictwem mojego konta Bartek Stefański Medycyna Życia strony internetowej budzimysiedozycia.pl na Youtube/budzimysiedozycia oraz na Instagramie i Facebooku. Do usłyszenia w przyszłym tygodniu.

Cześć.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep | Polityka prywatności | Polityka zwrotów i reklamacji | Regulamin konta | Regulamin newslettera | Regulamin sklepu | Kontakt

© 2022 Medycyny Życia

Patronat medialny   

Scroll to Top
Przewiń do góry