Śmiać się z życia

Cześć z tej strony Bartek i witam Cię w podcaście Budzimy się do życia. Mam nadzieję, że masz się dobrze i jestem szczęśliwy, że Ty jesteś tutaj ze mną. Bardzo doceniam Twoją obecność. W dzisiejszym odcinku chodzi o bycie beztroskim i perspektywę, w której nie możesz brać swojego życia oraz siebie zbyt poważnie. Czasami po prostu trzeba się wyluzować i śmiać. I to jest inspiracja do mojego dzisiejszego dnia. Zaczęło się wczoraj rano, kiedy przeczytałem wiadomość od mojego dobrego znajomego, który mieszka w Londynie. Wysłuchał moich innych podcastów i poprosił o coś z odrobiną śmiechu. Nie wiedziałem, że mój dzień będzie doskonałym przykładem. Więcej o tym opowiem za chwilę. Ale przede wszystkim dla każdego nowego słuchacza, sposób, w jaki działają poranne odcinki, jest naprawdę prosty. Włącz jeden, gdy jeszcze leżysz w łóżku i po prostu podążaj za mną, a jeżeli nie jesteś w łóżku to tam gdzie jesteś. Przeprowadzę Cię przez podcast i wkrótce będziesz zrelaksowany, obudzony i podekscytowany swoim dniem. Aby uzyskać niezmiennie wspaniałe poranki, wystarczy mieć regularne poranne przyzwyczajanie i dlatego ten podcast działa non stop i możesz wracać do ulubionych odcinków. Dostrajając się regularnie, w mgnieniu oka staniesz się poranną osobą. Przekonasz się, że jeśli konsekwentnie wygrywasz poranki, konsekwentnie wygrywasz swój dzień. Pamiętaj, aby subskrybować na dowolnej platformie, z której korzystasz, aby nigdy nie przegapić wspaniałego dnia. Jest to to Youtube lub Spotify.

A teraz zaczynamy. Jak zwykle kilka następnych minut, zajmie nam pobudka i powolne wstawanie z łóżka. I możesz po prostu słuchać mojego głosu, poprowadzę cię przez to wszystko. Śmiało i zacznij od otwarcia oczu, wpuść trochę poranne światło. Weźmy kilka głębokich oddechów – weź wdech. Zatrzymaj się u góry, a następnie powoli wydychaj powietrze. Jeszcze jeden. Wdech. Przytrzymaj i zrób wydech. Teraz możesz poświęcić kilka minut na rozciągnięcie się w łóżku. I nie krępuj się robić wszystkiego, co jest dla Ciebie dobre. Chcemy po prostu wprawić ciało w ruch, przyjemnie i delikatnie. Pozwól, że opowiem ci śmieszną historię, mam nadzieję, że dziś rano wywoła ona lekki uśmiech na twojej twarzy.

W ostatni weekend byłem na pierwszym zjeździe moich studiów terapeutycznych i spotkałem z nową 25 osobową grupą studentów. Osoba, która prowadziła zajęcia na rozpoczęcie dnia zaproponowała, aby każdy powiedział coś o sobie oraz coś czego normalnie nie chciałby powiedzieć. Oczywiście spowodowało to wyraźne poruszenie u wszystkich uczestników w tym również moje. Co mam powiedzieć czego normalnie bym nie powiedział. Pojawiło się lekkie zamieszanie połączone z wewnętrzną walką o to być jednak coś powiedzieć z czym, aby nie mówić jednak nic. Akurat tak się złożyło, że zapomniałem spakować do torby bieliznę i poszedłem na zajęcia w samych spodniach bez majtek. Było tak mocno obecne ze mną, że mogłem opowiedzieć tylko o tym albo o niczym innym w tym momencie. Powiedziałem o tym powodując wesołą atmosferę i uśmiech na ustach wszystkich obecnych. Uważam się za całkiem wesołego faceta. Kogoś, kto w większości zebrał swoje rzeczy, ale o czymś tez zapomniał. Ale to tylko pokazuje, że nie możesz brać siebie zbyt poważnie. Wszyscy coś psujemy i wszyscy jesteśmy zapominalscy w takim czy innym czasie. I myślę, że najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to po prostu się z tego śmiać. Zachować dystans i sprawić, że ​​życie jest trochę przyjemniejsze. Miejmy nadzieję, że wywołało to też Twój uśmiech lub uśmiech z mojej przestrzeni. I to jest mój prezent dla ciebie dzisiaj rano. Zachowamy tę beztroskę do końca tego odcinka. Więc idźmy dalej. Weź głęboki oddech i powoli przewróć się w łóżku. Postaw stopy na ziemi, a kiedy będziesz w gotowy/gotowa, wciśnij się w ziemię i wstań.

Teraz, gdy wyszliśmy z łóżka i stoimy, rozluźnijmy się trochę. Zacznij rysować rękoma duże kręgi, sięgając jak najdalej w każdym kierunku. Pomoże to rozluźnić ramiona, klatkę piersiową i plecy. Zrób kilka kółek w jednym kierunku, a następnie zatrzymaj się i idź w innym kierunku. Teraz, kiedy już skończysz rysować te kręgi, opuść ręce z powrotem przy tobie. I weź skłon do przodu, ładnie i łatwo, zginając się w pasie i po prostu pozwalając, by wszystko zawisło na chwilę w kierunku ziemi. Teraz powoli zacznij się przewracać z powrotem do pozycji stojącej. A jeśli są jakieś inne ćwiczenia, które chcesz zrobić, nie krępuj się. Możesz nacisnąć pauzę i wrócić, kiedy będziesz gotowa/gotowy. W przeciwnym razie chodźmy dalej i przejdźmy do naszej medytacji.

Udaj się do wygodnego siedzenia i jak zawsze możesz wziąć po drodze trochę wody lub coś podobnego. Dzisiaj zrobimy bardzo prostą medytację wdzięczności i znajdziemy dla siebie trochę wdzięczności. Uważam, że wdzięczność sprawia, że ​​czuję się trochę lżej na nogach. Tak wielu z nas, w tym ja, poświęca dużo czasu i energii na robienie rzeczy perfekcyjnie. Stać się coraz bardziej wydajnym, iść na skróty lub robić rzeczy szybciej i lepiej, lecz nieuchronnie mylimy się od czasu do czasu. Jesteśmy ludźmi i to jest w porządku. Nie ma potrzeby się o to zamęczać. Bycie wdzięcznym za siebie, za wszystkie niesamowite rzeczy, które ty i twoje ciało robicie codziennie przez cały dzień, może naprawdę pomóc złagodzić presję pragnienia doskonałości. Daje nam tylko odrobinę wolności do eksperymentowania, życia w pełni, śmiania się z siebie i cieszenia się, zamiast popadania we frustrację. Miejmy więc nadzieję, że już siedzisz w wygodnym miejscu. Pozwól swoim barkom zmiękczyć i rozluźnij szczękę.

Weź głęboki wdech i na wydechu delikatnie zamknij oczy. Weźmy razem głęboki oddech. Wdech, przytrzymaj u góry i zrób wydech. Jeszcze jeden taki właśnie. Wdech, wstrzymanie i wydech. Oddychaj teraz we własnym tempie, podążając za wznoszeniem się i opadaniem klatki piersiowej. I pozwól sobie z każdym oddechem wciągać się coraz głębiej. Teraz miejmy nadzieję, że Twoje ciało jest luźne. Przejrzyjmy niektóre części naszego ciała i podziękujmy za wszystko, co dla nas robi. Najpierw nogi. Dziękuję nogom za umożliwienie mi przejścia przez świat, za przetransportowanie mnie w nowe, piękne miejsca. Następnie plecy. Dziękuję za trzymanie mnie w pozycji pionowej, silnej i dumnej. Za dźwiganie całego ciężaru, o który cię proszę. Teraz twoja klatka piersiowa i brzuch, gdzie leżą twoje narządy wewnętrzne. Dziękuję wszystkim za nieustanną ciężką pracę, za oddychanie, pompowanie krwi i trawienie pokarmów. Po cichu pracujesz w tle i pozwalasz mi robić z moim życiem wszelkiego rodzaju cudowne rzeczy. A teraz twoje ramiona. Dziękuję ramiona za umożliwienie mi dzielenia się ciepłym uściskiem z ukochaną osobą. Napisać list, podnieść rzeczy i trzymać je w rękach. Dalej twoja głowa. Dziękuję za umożliwienie mi myślenia, widzenia, słyszenia i wąchania. Za umożliwienie mi komunikowania się z innymi. Śmiania się i robienia śmiesznych min do siebie w lustrze. I na koniec odrobina wdzięczności za całość. Dziękuję mojemu ciału za wszystko, co robisz. Nie, nie jesteś idealny, ale jesteś wspaniałe. Dajesz mi wszystko, co kiedykolwiek znałem i po prostu nie ma słowa, aby opisać, jakie to wspaniałe.

Teraz powoli zacznij wracać. Czując teraz doznania swojego ciała. Jak twoje stopy na podłodze lub plecy na krześle. Weź głęboki wdech i podczas wydechu otwórz oczy. Więc mam nadzieję, że ci się podobało. Następnym razem, gdy popełnisz błąd lub popełnisz błąd, na przykład zamknięcie się z domu, pamiętaj, jak wiele ty i twoje ciało robicie cały czas dobrze. Musisz, inaczej nie byłoby cię tutaj teraz. I miejmy nadzieję, że pamiętanie o tym pomoże ci śmiać się z tych sporadycznych, ale nieuniknionych szczęśliwych wypadków, które się zdarzają.

Teraz nadszedł czas na dzisiejsze pożegnanie. W tej końcowej części programu oferuję trochę motywacji, która pomoże ci ekscytować się nadchodzącym dniem.

Nie ma błędów, są tylko szczęśliwe wypadki. Od niedawna używam tego, gdy robi się u mnie małe zamieszanie i powtarzam, że ​​bez względu na to, co się stanie, zawsze mogę z tym pracować i zrobić z tegp arcydzieło. Nowo odkryte poczucie wolności i kreatywności pojawia się natychmiast, gdy zaczynasz widzieć życie w ten sposób. Każdy błąd staje się nową przygodą, okazją do śmiechu, zmiany kształtu dnia lub namalowania zupełnie nowego obrazu. Każdy zły zakręt pozwala odkrywać nową drogę, której inaczej by nie było. Za każdym razem, gdy uderzysz gołym palcem w łóżko, masz kolejną szansę, aby stać się wirusowym memem w mediach społecznościowych. I cokolwiek robisz dzisiaj, mam nadzieję, że się śmiejesz i uśmiechasz się, i robisz wszystko z poczuciem beztroski, które pozwala ci się śmiać za każdym razem, gdy masz szczęśliwy wypadek.

To wszystko, co mam dzisiaj dla was. Dziękuję bardzo za dołączenie. Zawsze wspaniale jest mieć Was tu ze mną. Jeśli podoba Ci się ten program, rozważ pozostawienie pisemnej recenzji i komentarza oraz oczywiście subskrypcji na Youtube. To naprawdę szybkie i bardzo łatwe, ale bardzo pomaga w rozprzestrzenianiu się Budzimy się do zycia. Najlepszym miejscem do zrobienia tego jest Youtube, a w BIO znajduje się link, który pomoże Ci się tam dostać. Dziękuję wszystkim za bycie częścią tej społeczności. Razem wielu z nas na całym świecie każdego dnia tworzy coraz więcej pozytywności. Jak zawsze możesz się ze mną skontaktować przez stronę www.bartekstefanski.pl lub przez Instagram Bart Stefanski lub Budzimy się do życia. To wszystko, co mam dzisiaj dla Was moi kochani. Cześć.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sklep | Polityka prywatności | Polityka zwrotów i reklamacji | Regulamin konta | Regulamin newslettera | Regulamin sklepu | Kontakt

© 2022 Medycyny Życia

Patronat medialny   

Scroll to Top
Przewiń do góry